/  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber /
Savunma Sanayinde Dönüşüm Şahinbey´de Anlatıldı
Orjinal Resim
14.01.2020 16:45:45

Şahinbey Belediyemizin ev sahipliğinde Savunma Sanayi Başkan Yardımcı Dr. Celal Sami Tüfekçi’nin katılımıyla “Savunma Sanayide Dönüşüm” konferansı gerçekleştirildi.

Şahinbey Belediyemizin ev sahipliğinde ilçedeki okullarda eğitim gören öğrencilerin ufkunu açmak ve yeni nesil savunma sanayi hakkında bilgilendirmek amacıyla Savunma Sanayi Başkan Yardımcı Dr. Celal Sami Tüfekçi’nin katılımıyla “Savunma Sanayide Dönüşüm” konferansı gerçekleştirildi. Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa Savunma Sanayi Başkan Yardımcı Dr. Celal Sami Tüfekçi’nin yanı sıra Gaziantep Valisi Davut Gül, Şahinbey Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

“Savunma Sanayide Bir Abc’miz Var”

Programda, “Savunma Sanayide Dönüşüm” konulu bir sunum gerçekleştiren Savunma Sanayi Başkan Yardımcı Dr. Celal Sami Tüfekçi, “Savunma sanayide gelişmiş bir ülke olma yolunda bizim de artık bir ABC’miz var. O ABC’miz azimet, basiret ve cesaret. Azimet, azmetmek; bir şeye başlamaktır. Bir şeyleri planlamak yetmiyor, planlanan düşüncelerle ilgili hemen adım atmak gerekiyor.  Basiret ise vizyon dediğimiz kelimenin karşılığıdır. Çok geniş bir vizyonumuzun olması gerekiyor. Yani her şeyin en iyisini, en üstününü yapmayı düşünmemiz gerekiyor.  Cesaret ise bütün bunları yapabilmek için kendimizde gereken gücü bulmamızdır. O yüzden kendimize cesaret edinmemiz ve daha da önemlisi birbirimizi cesarete erdirmemiz gerekiyor” dedi.

Öğrenciler İçin Çok Önemli

Gaziantep Valisi Davut Gül, yapılan organizasyonun yeni nesil ve öğrenciler için çok önemli olduğunu belirterek, “Böyle bir organizasyondan dolayı Şahinbey Kaymakamlığına, Şahinbey Belediyesine, Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Ankara’dan buraya gelen Savunma Sanayi Başkan Yardımcı Dr. Celal Sami Tüfekçi’ye teşekkür ediyorum. Şahinbey Belediyesi’nin Valiliğimizin genel politikalarına ve Milli Eğitin projelerine verdiği destekleri biliyor ve görüyoruz. Özellikle ‘Ben okuyorum Gaziantep Okuyor’ isimli kitap okuma kampanyamıza destek vererek her ay öğrencilerimize kitap dağıtımı gerçekleştiriyor.  Bunun yanında ‘Spor Şehri Gaziantep’ projemizde öğrencilerimize ve amatör takımlarımıza spor malzemeleri dağıtarak ihtiyaçlarını karşılaması çok önemli. Bu anlamda Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na ve ekibine teşekkür ediyorum ” ifadelerini kullandı.

 "Savunma Sanayinde Önemli Atılımlar Yapıldı"

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Türkiye’nin son yıllarda savunma sanayisinde çok önemli atılımlar gerçekleştirdiğini vurgulayarak, “Ülkemiz, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde son yıllarda savunma sanayide çok büyük atılımlar yaptı. Her gün yeni bir şey duyup gururlanıyoruz, mutlu oluyoruz ülkemiz ve geleceğimiz adına. İnşallah bu çok daha ileri noktalara taşınacak. Çünkü bu salona gelen gençlerimiz özellikle bu konuya ilgi duyan ve bu alanda çalışmak isteyen öğrencilerimiz. İnşallah bu gençlerle ülkemiz bu bulunduğumuz noktadan çok daha iyi bir noktaya ulaşacaktır” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Savunma Sanayi Başkan Yardımcı Dr. Celal Sami Tüfekçi, “Savunma Sanayide Dönüşüm” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Tüfekçi, sunumunda Türkiye’nin savunma sanayi geçmişi, günümüzdeki hamleleri ve geleceğe dönük çalışmaları hakkında öğrencilere bilgi verdi.

Oluşturulma Tarihi :  14.01.2020 16:45:45
Okuma Sayısı : 266
Fotoğraflar
slogan3