1
 
Gece Sobalarınızı Söndürerek Yatın
Orjinal Resim

Kış aylarında meydana gelen soba zehirlenmelerine dikkat çeken Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, vatandaşları soba zehirlenmelerine karşı uyararak, yatarken mutlaka sobalarını söndürmelerini istedi.

Başkanımız Tahmazoğlu, vatandaşın kendi sağlığı ve çocuklarının hayatını düşünerek soba kullanan ailelerin geceleri sobalarını söndürmeleri gerektiğini belirterek, “Kış ayları içerisinde özellikle rüzgârlı havalarda sobalar ciddi tehlike arz etmektedir. Rüzgâr etkisiyle sobalar sönmekte ve içerdeki oluşan karbonmonoksit gazı vatandaşlarımızı zehirlemektedir. Bu konuda vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya çağırıyorum. Gece yatarken mutlaka sobalarını söndürüp yatarak, hem kendilerini hem de çevresindeki sevdiklerine zarar vermiştir” dedi.

Halkımızın Sağlığını Önemsiyoruz

Karbon monoksit zehirlenmelerine karşı kış ayının başlarında detektör dağıtımı yaptıklarını belirten Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, “Her yıl olduğu gibi bu kışın başında soba zehirlenmelerine karşı ailelere detektör dağıtımı yaptık. Bu cihazın dağıtılmasından sonra vatandaşlarımızda daha duyarlı olmaya başladı. Sobanın yakılması konusunda bilinçlendirici broşür ve toplantılarda yapıyoruz. Bu noktada zehirlenme vakalarında ciddi bir azalma olmuştur. Biz halkımızın sağlığını çok önemsiyoruz” dedi.

İlet  l 
Arşiv  l 
Yazdır  l 
 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 06.01.2017 13:34:02
 
l Fotoğraflar
 
  l   Site İçi Ara
  l   Rss
  l   Basında Şahinbey
  l   Hizmet Rehberi
  l   Bilgi Edinme
  l   Bağlantı
  l   Nöbetçi Eczaneler
  l   Konuk Defteri
  l   Site Haritası
  l   WebMail
 | 
1